Namioty, pontony, krzesełka, parasole

Wędka, siatka i pobierak, haczyk i przynęta to nie wszystko co jest potrzebne każdemu wędkarzowi. Aby wyjazd na ryby był udany i efektywny, warto zaopatrzyć się również w namioty, pontony, krzesełka czy parasole. No właśnie. I tutaj pojawia się sporo pytań. Wielu wędkarzy przymierza się do zakupu parasola. Czy jednak parasol rzeczywiście okaże się najlepszym wyborem? Alternatywą jest specjalny namiot wędkarski. Zdania na ten temat są podzielone. Oczywiście, najlepiej posiadać i namiot i parasol. Nigdy nie wiadomo bowiem, jaka pogoda spotka nas podczas wyjazdu na ryby (prognozom pogody, szczególnie tym długoterminowym nie ma bowiem co ufać). Każdy wędkarz musi pamiętać o odpowiednim schronieniu, nie tylko przed deszczem, ale i przed silnym słońcem. W końcu łowienie ryb trwa zazwyczaj kilka, jeśli nie kilkanaście godzin. Warto zapewnić sobie jak największy komfort!

Wielu doświadczonych wędkarzy uważa, że lepszym rozwiązaniem jest namiot. Koszt namiotu jest bardzo podobny do kosztów parasola. Niemniej jednak w momencie, gdy nadejdzie silny wiatr albo mocny deszcz, parasol może nie wystarczyć. Wtedy świetnie sprawdzi się namiot. Oczywiście, w ofercie sklepów wędkarskich znajdziemy parasole z doczepianymi bokami. Ale nawet one nie uchronią wędkarza przed wiatrem tak dobrze jak zrobi to właśnie namiot. Poza tym warto zauważyć również, że namiot jest bardziej poręczny w transporcie niż parasol. Waga jest nieco większa, ale namiot nie jest tak długi, a to oznacza, że jest wygodniejszy w noszeniu.

Każdy wędkarz powinien posiadać również krzesełko wędkarskie. Łowienie ryb to przede wszystkim siedzenie i oczekiwanie na połów. Dlatego krzesełko musi być w stu procentach komfortowe. W sklepach i hurtowniach wędkarskich znajdziemy bardzo szeroką ofertę krzesełek wędkarskich. Warto zwrócić uwagę na to, by posiadało oparcie oraz plecaczek/torbę na wędkarskie akcesoria. Zapaleni wędkarze, lubiący łowić ryby na środku jeziora, powinni posiadać również wysokiej jakości ponton. Nie warto wybierać najtańszego rozwiązania. W tym przypadku niska cena, to również i bardzo niska jakość.